Jak uzyskać warunki zabudowy WZ na działce rolnej?

Uzyskanie WZ na działce rolnej wiąże się z pewnymi formalnościami i procedurami, które różnią się w zależności od lokalnych przepisów i uwarunkowań. Poniżej przedstawiam najważniejsze kroki, które należy wykonać aby uzyskać warunki zabudowy na działce rolnej. 

  • Sprawdź MPZP Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego – sprawdź ten dokument (jeśli istnieje w Gminie) aby dowiedzieć się czy dla Twojej działki został określony MPZP. Jeśli tak, należy wziąć pod uwagę plan zagospodarowania i dostosować się do jego zapisów. MPZP możesz też sprawdzić w geoportalu. 
Miejski plan zagospodarowania przestrzennego MPZP - przykład Gliwice
  • Skonsultuj się z organem odpowiedzialnym i przygotuj komplet dokumentów – skontaktuj się z lokalnym urzędem gminy, miasta lub innej odpowiedniej instytucji, która odpowiada za wydawanie warunków zabudowy. To właśnie ta instytucja będzie miała informacje na temat konkretnych wymagań i procedur w danym regionie. Na stronie właściwego urzędu znajdziesz wniosek o wydanie warunków zabudowy. Wniosek należy precyzyjnie wypełnić zgodnie z parametrami planowanego obiektu oraz załączyć mapę zasadniczą, mapę przedstawiającą obiekt oraz granice działki, potwierdzenie, że na danym terenie dostępne są media umożliwiające posadowienie obiektu (np. zakład energetyczny, woda, ścieki).
Wniosek o warunki zabudowy - przykład
  • Projekt WZ – przed finalną decyzją, urząd wyśle do Ciebie projekt swojej decyzji i będziesz miał 14 dni na wniesienie ewentualnych uwag. Skorzystaj z tego czasu sprawdzając wszystkie wytyczne.
Projekt warunków zabudowy WZ - przykład
  • Otrzymanie WZ– jeśli Twoje plany spełniają wymogi prawa oraz zostały zaakceptowane przez odpowiednie organy, oraz nie zgłosiłeś swoich uwag do projektu WZ, otrzymasz prawomocny dokument. Zatem do dzieła!

Pamiętaj, że zawsze warto skonsultować się z lokalnym biurem nieruchomości lub kancelarią prawną specjalizującą się w nieruchomościach i postępowaniu administracyjnym. Powodzenia!

Mieliśmy okazję uzyskać kilka pozwoleń na budowę dla naszych klientów w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim. Procedury są podobne ale za każdym razem były jakieś niespodzianki.

Zapraszam do kontaktu.

Formularz Kontaktowy

Umów się z nami na spotkanie

Administratorem danych osobowych jest Like a Dream Properties Artur Miszczak z siedzibą przy Poprawna 138P, 03-984 Warszawa (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres biuro.likeadream@gmail.com… czytaj więcej